Jemná pleť ako zamat

Našli ste niekedy vo svojom pleťovom kréme zložku hydrogénuhličitanu sodného? Nie je dôvod na paniku – skôr na úsmev na tvári. Pod zložitým názvom sa skrýva ingrediencia, ktorú má takmer každý vo svojej domácnosti.

Zázrak? Nie obyčajná sóda…

Teda presne sóda bikarbóna. Všetci poznáme bielu kryštalickú látku, využívanú hlavne v kuchyni. Je ale na škodu, že jej pozitívne účinky na zdravie a pokožku sú trochu v ústraní. Nájdeme ju v rôznych farmaceutických výrobkoch – liekoch a mastiach. Najčastejšie sa využíva pri infekciách a zápaloch. Rovnako účinná je aj v boji proti mykóze. Práve upravovaním Ph účinne bojuje s mikroorganizmami na rôznych úrovniach. Niet sa čo čudovať, že dobila aj kozmetický priemysel. Je jednou zo zložiek v krémoch a sérach. Kozmetika využíva širokospektrálne účinky hydrogénuhličitanu sodného – a vedia prečo.

Peeling môžete využiť na celé telo

Kozmetický priemysel je často spájaný so slovom krása. Aby ste mali krásnu pleť, musíte sa o ňu starať. Nielen mladých dospievajúcich trápia šupinky na koži, či nevzhľadné akné. Jedným z riešení je použitie sóda bikarbóny na čistenie pleti od odumretých buniek. Tie slúžia ako úkryt pre mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť upchatie mazového kanáliku a spôsobiť bolestivú vyrážku.

Prestaňte utrácať za drahú kozmetiku, skúste niečo nové

Pritom si stačí iba zmiešať tri diely sóda bikarbóny na jeden diel voda a s pripravenou pastou si jemne premasírovať tvár. Opláchnite ju jednoducho čistou vodou. Pokožka bude prekrvenejšia, čo pôsobí na hladinu kolagénu a jej elasticitu. Rovnako čerstvý prívod krvi, pomáha regeneračnému procesu a procesu hojenia. K tomu má antibakteriálny a antimykotický efekt. Sóda bikarbóna na pleť pôsobí jemnejšie. Dôležité je ale tento domáci peeling aplikovať s istou mierou tlaku. Nie je vhodné akýkoľvek peeling nasilu vtláčať a šúchať po pokožke. Rovnako to teda platí aj pre našu domácu sódovú kúru. Menej je vždy viac a preto aplikujme peeling jemnými pohybmi bez vytvárania neprimeraného alebo dokonca bolestivého hnetenia pokožky.

Top