Vaňa a sprcha

Kto by nemal rád sprchu? Často sa ľudia delia na dve skupiny.

man

  1. vaňa – tu ja osobne zbožňujem a mohla by som v nej byť úplne stále. Je to taká úžasná forma relaxácie a vo vani sa cítim vždy dobre. A hrozne rada si vždy kupujem takú tú relaxačnú soľ do vane alebo takú tú bombu do kúpeľa a to potom urobí nádhernú farbu a krásne to vonia. A je to taký príjemný relax, vždy vo vani načerpám sily, odpočiniem si a prídem na iné myšlienky.
  2. sprcha – niektorí ľudia zase dávajú prednosť skôr kúpeľu v sprche. Ja osobne si sprchu dávam, keď sa potrebujem rýchlo umyť a osviežiť. Napríklad v lete je taká sprcha podstatne lepšia, než vaňa. Asi je vám to jasné, ako to myslím. Ono totiž v takých horúčavách sa veľmi nedá dýchať a zle sa dýcha a preto sprcha vždy pomôže – takže úplne najväčší pomocník v lete. A ideálne ešte keď tam sú sklenené steny do sprchy, je to to pravé orechové. No av sprche tiež vždy dostanem nové nálady a celkovo si myslím, že to tak má viac ľudí, že v sprche jednoducho načerpajú silu a energiu.

shower

Navyše tie sklenené steny do sprchy ani nie sú náročné nejako extra na údržbu. Stačí ich pravidelne umývať.. a keď máte zase vaňu, tak tam je to horšie, pretože sa v nej často usadzuje mastnota a časom aj tak dôjde na to, že tam tie mastné fľaky objavíte, pokiaľ vaňu pravidelne nečistíte. A to dokáže človeka poriadne vytočiť, keď si nevie rady. A tak sa automaticky obracia na strýka Google. A ten im obvykle poradí, že mastnoty vo vani sa zbavíte úplne ľahko a to tak, že zmiešate jedlú sódu a prostriedok na umývanie riadu. A máte takú perfektnú „pastu“ a tú práve nanesiete na mastné škvrny a fľaky, napustíte k tomu horúcu vaňu a necháte zhruba dve hodiny pôsobiť a potom už len stačí zotrieť vlhkou handričkou a mastnota by mala byť preč a nezabudnite takto vaňu čistiť aspoň raz za mesiac.

Top