Sklad a poriadok v ňom

Sklad je priam zázračný priestor. Prečo je dôležité tento základný prvok firmy zdokonaľovať a držať v poriadku? Je to totiž dôležitá súčasť procesov každej firmy. Každá firma má svoj malý alebo veľký priestor menom sklad. Je to priestor obrovských možností a využitia. Svoj potenciál dokáže ale rozvinúť naplno iba ak je v ňom poriadok a prehľadnosť. Svojou organizovanosťou môže pomôcť k optimalizácii nákladov, zníženiu strát, zvýšeniu obratu a efektivity práce zamestnancov. Samozrejme za predpokladu, že mu venujeme patričnú pozornosť. Napriek tomu aký je sklad dôležitý, je práve on miesto na ktoré sa neberie príliš veľký ohľad. Je to škoda. V nezotriedenom sklade vzniká chaos a neporiadok, ktorý má často za následky znehodnotenia tovarov alebo materiálov.

Máte v sklade poriadok?

Oneskorenie dodávok či problémy s vyskladnením tovaru. Aj takéto zbytočné nepríjemnosti neudržiavaný sklad prináša. V prvom rade si musíme uvedomiť, že sklad je ak nie veľký, tak obrovský priestor a jeho zaplnenie musí prebehnúť zmysluplne a premyslene. Iba tak docielime efektivitu využitia priestoru, čo nám šetrí nielen miesto, čas ale aj zdravie našich zamestnancov a peniaze. Ako sa ale dostať zo zanedbaného skladu do funkčného skladu? Poďme upratať! Funkčný sklad a zníženie odchádzajúcich peňazí von oknom docielime jedine poriadkom. Pri upratovaní pomôžu skladovacie kontajnery. Ich použitie je jednoduché. Cena, ktorú za ne dáte je primeraná a vráti sa v nasledujúcom období.

Väčšina prepraviek, boxov, kontajnerov je stohovateľná a teda úsporná

Sklad bude prehľadnejší a tovar alebo materiál bude chránení proti rozbitiu alebo znehodnoteniu. Kontajnery sa dajú ľahko označiť, nebudete preto musieť hľadať expedovaný tovar po škatuliach a polorozpadnútých kôpkach. Takto sa obchod naozaj nerobí. Prehľadne a stohovo uložené kontajnery ušetria miesto pre ďalší tovar. Sklad teda môžete využívať na maximum bez strachu, že sa skladovaný tovar poškodí. Vďaka prehľadnosti pracujete rýchlejšie a efektívnejšie. Neprichádzate o peniaze a zamestnanci môžu pracovať v pokojnejšom a bezpečnejšom prostredí. Koniec koncov práve oni sú tí, ktorý sa o Váš tovar a materiál starajú a obstarávajú všetky dôležité fyzické činnosti v sklade. Ako vidíte, vylepšiť svoj sklad môžete jednoducho a precízne. Stačí k tomu iba pohnúť rozumom.

Top