Rekonštruujeme dom po rodičoch

Zdedili ste po rodičoch dom a chystáte sa na jeho rekonštrukciu? Potom budete zrejme začínať elektroinštaláciou, výmenou okien, výstavbou kúrenia, podlahovými krytinami a taktiež inštalatérskymi rozvodmi. Ak bude potrebné rozviesť nové rúry na pitnú vodu do kúpeľne a kuchyne, nemali by ste zabúdať ani na odpadové armatúry a potrubia.

Pri starých domoch sa môžete stretnúť s niektorými ťažkosťami, s ktorými ste dopredu nepočítali, napríklad so zanesenou domovou kanalizáciou. Podľa veku domu, jeho využívania a technických riešení inžinierskych sietí vás tu môže stretnúť mnoho nepríjemností.

inštalatérske rozvody

Rozpadajúca sa kanalizačná sústava – pri veľmi starých kanalizáciách sa oplatí vykonať revíziu a prípadné čistenie. Krtkovanie v Šamoríne tu môže odhaliť niektoré závažné technické nedostatky, napríklad zdeformované či popraskané potrubie, poškodené rúrky vplyvom erózie alebo tlaku zeminy atď.

odpadové potrubie

Nánosy bahna a bakteriálneho slizu – v kanalizácii sa tiež môže nachádzať množstvo biologického odpadu vo forme nánosov na stenách potrubia. Stačí potom málo, a vytvorí sa tu nepriepustná zátka. Ešte, než začnete s inštaláciou spotrebičov a sanitárnej techniky, napojenej na odpadové potrubie, nechajte vyčistiť a preveriť kanalizáciu, oplatí sa to nielen pre váš pokojný spánok.

Upchávky z ďalších predmetov – v starej kanalizácii sa niekedy ocitajú predmety, čo tam nemajú čo robiť, ako sú staré handry a oblečenie, dokonca niekedy aj obuv, kusy plastov vrátane plastových obalov, papierový kartón, kancelársky papier, hygienické tampóny, vata a vložky, rozbité výrobky spotrebného tovaru a ich časti, napríklad kúsky hračiek, náradia a športových potrieb.

Korene stromov – do kanalizácie môžu niekedy za vhodných podmienok prerastať korene kríkov a stromov v okolí. Stačí na to niekedy drobná skulina, a tadiaľ sa potom koreň rastliny ľahko pretiahne. Rastúce korene potom môžu svojim pôsobením roztrhnúť odpadovú rúrku.

Top