Objavte výhody virtuálneho sídla pre svoje podnikanie

Pokiaľ sa chystáte založiť si spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.), živnosť alebo občianske združenie, v každom z týchto prípadov musíte mať k dispozícii nejakú adresu, ktorú musíte zaregistrovať ako oficiálnu adresu svojho sídla. Adresa sa zapisuje do obchodného, živnostenského, prípadne iného registra.

Zaregistruj sa

Ak zakladateľ nedisponuje takouto adresou, prakticky nemôže pokračovať ďalej. Mohol by si prenajať kancelárske priestory – čo je ale v niektorých prípadoch zbytočný luxus a výrazne to naruší rozpočet, alebo môže uviesť adresu svojho bydliska – v tomto prípade sa ale zas súkromný život bude biť s tým firemným. Na vašom bydlisku vás potom ľahko nájdu a často budú navštevovať daňoví kontrolóri či ďalšie inštitúcie a pre obchodných partnerov zas takáto „domáca“ návšteva nemusí byť komfortná – tiež to na partnerov nespraví solídny dojem, ak budú čakať na schodoch či v záhrade. V schránke sa vám bude krížiť osobná pošta s firemnou. Navyše pokiaľ by ste chceli zaregistrovať sídlo, ktoré máte v prenájme, potrebovali by ste písomný súhlas od majiteľa nehnuteľnosti, ktorý musí byť úradne overený.

Usmiaty podnikateľ

Ale nebojte sa, k tomuto problému existuje alternatíva, ktorú už v súčasnosti využíva stále viac podnikateľov. Tou funkčnou a zároveň lacnou alternatívou je virtualne sidlo 41business.

  • Prakticky si týmto spôsobom za nízky mesačný poplatok ( asi 10 – 20 EUR) prenajmete lukratívnu adresu v Bratislave. Tam sídli sekretariát, ktorý bude prijímať vašu firemnú poštu a zásielky a zakaždým vás notifikuje. Poštu môžu prefotiť a poslať vám ju na email. V prípade záujmu si na tomto sídle môžete prenajať aj konferenčnú miestnosť na určitý čas – napríklad len na niekoľko hodín.

Je to vlastne ideálne riešenie vášho problému s registračnou adresou a ako odznelo – túto cestu v súčasnosti využíva veľa podnikateľov, ktorí reálne k svojmu podnikaniu vlastnú kanceláriu nepotrebujú. Ušetria tým náklady, získajú lukratívnu adresu a zostanú v anonymite pred návštevami štátnych orgánov. A je to 100 % legálne.

Top