Rubrika: Cestovanie

Kuba vás očarí

Túžite po tom, že raz sa vyberiete na Kubu? Láka vás práve tento ostrov? Čo môžete všetko vidieť práve na tomtom ostrove? Kuba patrí medzi najvyhľadávanejšie ostrovy na strávanie letnej dovolenky. Aj vy by ste vycestovali práve na Kubu? Mnohých ľudí tento ostrov očarí neskutočnou energiou, ktorá sa ukrýva v latinko-amerických tancoch a v hudbe, ktorá sa rozprestiera po celom ostrove. Dobrá nálada k tomu patrí. Túžite si len tak zatancovať v nejakom klube? Je to možné. U nich nie je také, že by sa ostatní len pozerali, či vám šibe. Je to u nich úplne normálne, že ľudia aj v reštauráciách alebo kluboch len tak začnú tancovať. Tanec majú kubánčania v srdci. S rytmom sa narodili.

cigara

Na Kubu sa dostanete loďou. Nejde tam až lietadlo. Lietadlom pristanete na najbližšom možnom letisku a na ostrov sa preplavíte loďkou. Lodná doprava je tu v plnom prúde. Mnohí kubánčania používajú práve loďky, aby sa preplavili z ostrova na pevninu. Na Kube nájdete množstvo rôznych nádherných piesčitých pláží, na ktorých si môžete oddýchnuť v rytme salsy. Salsu a iné latinské tance budete vidieť na každom kroku. Salsa je pre mnohých kubánčanov materinský tanec, ktorý sa učia už od útleho detstva. Navyše vás môžu očariť nádherné kubánčanky, ktoré majú tmavšiu pleť, oproti nám Slovákom.

tance

Dlhé tmavé vlasy kubánčaniek vás presvedčia, a možno sa aj do nejakej peknej kubánčanky zamilujete. Ak navštívite Kubu, určite si vychutnajte chuť kubánskej cigary. Kubánci milujú cigary. Na Kube nájdete aj rôzny alkohol, ktorý je pre Kubu tradíciou. Myslím tým hlavne rum. Kubánsky rum chutí úplne inak, ako keď si rum zakúpite na Slovensku. Určite ochutnajte tento lahodný alkoholický nápoj. Tento nápoj nájdete v každom jednom klube, dokonca aj v bare na pláži. Nenechajte si ujsť neskutočnú chuť neodolateľného kubánskeho rumu. Vychutnajte si svoju dovolenku naplno, ako sa len dá.

Top

Nepodceňuj poistenie pri cestovaní!

Poistenie je nevyhnutnou súčasťou plánovania cestovania, najmä ak sa rozhodnete pre cestovanie lietadlom. Nepodceňujte poistene keď idete na dovolenku, môže vám to zachrániť peňaženku! Cestovanie prináša so sebou nečakané okolnosti, ako sú strata batožiny, zrušené lety alebo nečakaná lekárska starostlivosť. Poistenie vám môže poskytnúť ochranu pred finančnými dôsledkami týchto nepríjemností. V prípade nečakaných zdravotných problémov v zahraničí môžu náklady na liečbu a hospitalizáciu výrazne narásť. Cestovné poistenie môže pokryť tieto výdavky a zabezpečiť vám prístup k adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Lietadlá niekedy zrušia lety alebo sa oneskorí, čo môže mať za následok zmeškané spojenia alebo stratu nákladov na ubytovanie. Poistenie vám môže poskytnúť náhradu za takéto situácie. 

cestovanie

Strata cenných vecí alebo krádež môže váš výlet značne skomplikovať. Poistenie môže pokryť stratu elektroniky, cenných predmetov či dokumentov, čím vám pomôže minimalizovať finančné straty. V prípade, že sa ocitnete v krajine, kde vypukne politická situácia alebo iný bezpečnostný incident, môže byť poistenie kľúčovým prvkom, ktorý vám umožní bezpečne opustiť danú oblasť. Najdôležitejším aspektom cestovného poistenia je možno pokoj mysle. Vedieť, že ste krytí v prípade nečakaných udalostí, vám umožňuje s väčším pokojom mysle vychutnávať svoje cestovateľské skúsenosti. 

plánovanie cestovania

Pri cestovaní lietadlom sú riziká ešte rozmanitejšie. Poistenie môže kryť stratu batožiny, omeškané alebo zrušené lety, ale aj núdzové situácie, ktoré môžu nastať počas letu. Vzhľadom na nečakané udalosti a riziká spojené s cestovaním je cestovné poistenie neodmysliteľnou súčasťou plánovania každej cesty. Investícia do poistenia vám môže ušetriť nielen finančné prostriedky, ale aj nepríjemnosti a stres, čo umožní skutočne užívať si cestovateľské zážitky bez obáv o možné komplikácie. 

Top