Alkohol a peniaze

Máte problém s alkoholom? Mnohí ľudia si to neuvedomujú, no na Slovensku veľmi veľa ľudí pije. Muži si musia dopriať dennodenne svoju dávku vychladeného piva. Je to veľkým problémom, ktorý siaha do vašich úspor, čo sa týka financií v rodinnom rozpočte. Tie peniaze, ktoré muži minú na svoje vychladené pivo môžu ušetriť a nechať pre svoje deti. Alebo ich môžu usporiť na horšie časy, keď napríklad by prišli o svoje zamestnanie. Do budúcnosti nikto nehľadí. Tento problém trápi mnohých slovákov. Nevedia z čoho majú usporiť nejaké peniaze. Ako sa aj popri alkohole dá ušetriť? Je to veľmi náročné, no nie nereálne. Vidíte sa už pri vychladenom pivku alebo pri inom alkoholickom nápoji? Cez letné obdobie by ste si na alkohol mali dávať veľký pozor. Je veľmi nebezpečný a spôsobuje bolesť hlavy.

peniaze

Aj ľudia, ktorí pijú alkohol vedia nejaké euro usporiť. Je to omnoho nižšia suma, ako keby nepili. Alkohol je drahý a tie peniaze by sa dali využiť aj inak. Čo myslíte? Mužov, ktorí pijú, nemajú radi ženy. Pre ženu je takýto muž nespoľahlivý a nemôžu mu naplno dôverovať. Však míňajú aj ich peniaze alebo peniaze, ktoré patria do rodiny. To by si mali muži uvedomiť. No sú aj prípady, kedy pijú hlavne ženy. Žena by nemala piť vo veľkom množstve, ak má doma deti. Deti to vidia a nie je to pre ne príjemný pocit. Niektoré ženy to s pitím alkoholu aj preháňajú a potom im vezme úrad ich deti.

alkohol

Ale s alkohol nevedia prestať. Ak sa to dostane až na takúto hranicu, je to neprípustné. Ak si sem tam dáte nejaký pohárik s alkohol, ešte to neznamená, že ste alkoholikom. Alkohol sa hovorí, že je aj zdravý, ale v malom množstve. Napríklad také červené víno dopĺňa červené krvinky, hlavne počas menštruačného obdobia u žien. Je teda prospešné aj pre ženy. Červené víno je však zaťažujúce na tráviacu sústavu. Pitím alkoholu veľa peňazí však neušetríte. Mali by ste si urobiť rozpočet, kde si spočítate výdavky, ktoré miniete počas letnej sezóny na alkohol.

Top