Sklady a kontajnery

V skladoch je efektivita a využite priestoru kľúčovou podmienkou pri ich správne fungovanie a zabezpečenie bezproblémového chodu a generovanie zisku. Ako zvýšiť potenciál skladových priestorov a pritom nevynaložiť obrovské finančné prostriedky? Ako sa prispôsobiť budúcnosti a novším postupom a trendom v skladovom hospodárstve? Ako maximalizovať udržateľnosť v spoločnosti aj na poste skladu a poriadne zoptimalizovať náklady na jeho fungovanie? Jednoducho. Ak je sklad miestom ťažkostí je načase si v ňom ako sa hovorí upratať. Je potrebná kontrola priestoru ale aj kontrola materiálu, tovarov a výrobkov, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Sklad by mal byť,,najupratanejším,, miestom firmy

Riadnym prehľadom a rýchlym spracovaním sa nešetrí iba čas, ale aj náklady, ktoré sklad vykazuje. Nie je žiadnym prekvapením, že nesprávne vedený sklad vykazuje straty na odpisoch, zdĺhavý príjem tovaru alebo expedíciu, prácne dohľadávanie konkrétnej veci, znečistenie a negatívne naladených chaotických zamestnancov. Nemusí to byť zákonite chyba skladníkov. Chybu hľadajme najprv vo vedení skladu. Ak je sklad chaotický, treba ho roztriediť. Na toto môžeme použiť palety, boxy, prepravky a práve pre skladové účely je zriadená výroba kontajnerov. Všetky z týchto prostriedkov zabezpečujú prehľad v sklade. Aj tým, že je možné opatriť ich nalepením čiarových kódov či kódov ean.

Prepravky, boxy, kontajnery či palety

Tak je možné rýchlo a prehľadne zistiť obsah, bez prácneho a zbytočného prehľadávania drevených bedničiek či kartónových škatúľ. Prepravky, boxy aj kontajnery sú stohovateľné a teda dávajú priestor k využitiu voľného miesta v sklade nielen na zemi ale aj,,vo vzduchu,,. Zvyšuje sa efektivita, rýchlosť práce a zamestnanci sú pokojnejší, produktívnejší a dobre naladený. Znižuje sa množstvo odpisov tovaru, nakoľko všetky z týchto obalových materiálov sú dostatočne pevné a kvalitné aby uchránili tovar. Od najmenšieho šróbiku po veľké súčiastky. Ak teda chcete aby sklad prosperoval a efektívne sa podieľal na generovaní ziskov, musíte do neho investovať čas a použiť rozum.

Top