Nový matrac zlepší váš spánok.

V súčasnosti má množstvo ľudí občasné alebo aj závažné dlhotrvajúce problémy so spánkom. Pripisujú to najmä uponáhľanej dobe alebo stresu. Od spánku závisí naše fyzické ale aj psychické zdravie. Kvalitný spánok prispieva posilneniu imunity a je jedným z najdôležitejších faktorov obnovy našej energie. Nevyspatý človek nepodáva v práci výkony, ktoré sa od neho očakávajú, je nervózny podráždený a následne oslabená imunita vedie k radu rôznych ochorení. U ľudí s nekvalitným spánkom boli pozorované vo zvýšenej miere rôzne zápalové procesy alebo aj problémy s udržaním si správnej telesnej hmotnosti. Ľudia s podobnými problémami často uvádzajú podstatne kratší spánok ako odporúčaných 7-8 hodín denne. No na spánok samotný nemá vplyv iba dĺžka spánku, ale aj jeho kvalita. A práve kvalita spánku neodmysliteľne súvisí s matracom, na ktorom spíte.

kvalitný matrac

Často si ani neuvedomujeme, že náš matrac môže byť na spánok nevhodný a stáva sa tak zdrojom mnohých z toho vyplývajúcich problémov. Ak sa človek vyspí po rokoch na novom kvalitnom matraci, ten rozdiel je naozaj ohromujúci. Preto by sme do nášho kvalitného spánku mali investovať aspoň nevyhnutné minimum. Ak nový kvalitný matrac stojí približne 200 € a bude vám slúžiť aspoň 10 rokov, vaša mesačná investícia do kvalitného spánku tak predstavuje smiešnych 1,70 €. Ak si predstavíte, koľko peňazí mesačne pravidelne investujete do často aj zbytočných vecí, javia sa takto minuté peniaze ako veľmi rozumná investícia.

kvalitný spánok

Takže, ak už ste sa rozhodli, že je čas na výmenu starého matraca, vašim hlavným kritériom by nemala byť iba cena. Pretože ak už nový matrac stojí 200 € alebo aj 300 €, podstatné je, aby ste sa na ňom cítili pohodlne a komfortne. Vaša investícia sa niekoľkonásobne vráti vo vašej zlepšenej fyzickej a duševnej pohode. Preto kupujte matrace iba u overených renomovaných predajcov, ktorí ponúkajú široký sortiment tej najvyššej kvality.

Top